HitFM HitoRadio - Interview v Taiwanu

2. června 2010 v 14:31 | NikiTHa |  <3 blbůstky o TH <3
Míříme do malého německého města, kde Bach věnoval svůj život nahráváním fantastických hudebních kousků, do Lipska. Tokio Hotel jsou ti, kteří ukázali své mládí prostřednictvím jejich kouzla rocku a za pár let si podmanili svět. 4. května přijeli do Taiwanu, aby tady propagovali jejich nové  album Humanoid a ve stejnou dobu mělo s nimi HitFM rozhovor o původním jménu kapely, náhodných věcech, které se staly na světovém turné, natáčení nového alba a o jejich pocitech při psaní songů. Tohle všechno by vám mohli pomoct, abyste Tokio Hotel víc pochopili!

Tokio Hotel přijeli do Taiwanu, aby se tu udělali promo. Mezi všechny ty věci, co jste viděli v Taiwanu, co na vás udělalo největší dojem?
TH: Fanoušci (řekla dvojčeta společně)! Když jsme vystoupili z letadla, bylo tam hodně fanoušků a čekalo na letišti. Ten hlasitý křik nás dělá opravdu šťastnými. Taipei je krásné město, kde jsme viděli spoustu nádherných staveb. Georg hodně fotil a doufáme, že se v Taiwanu setkáme s více zábavnými lidmi a věcmi.

Možná jste tuto otázku dostali tisickrát, ale hodně taiwanských fanoušků chce stále vědět: Proč  je jméno vaší kapely Tokio Hotel?
TH: Myslím, že každý, kdo poslouchal naše songy ví, že nejsme z Tokia. Ve skutečnosti, že jsme nikdy nebyli v Tokiu, takže doufáme, že budeme mít šanci toto velké město navštívit. Vybrali jsme "TOKIO" kvůli výslovnosti a imagi velkého města. Kromě toho, když jsme byli na turné, vždycky jsme museli žít v hotelech, takže toto je význam pojmu Tokio Hotel.

Existují nějaké dojemné věci během vašich koncertů? Například 500 000 fanoušků, kteří zpívali vašeho německé songy pro Eiffelovou věží...
TH: Ano, to byl pro nás důležitý moment. Byli jsme hrdí, že jsme byli pozváni do Francie a byla to zlatá šance. Bylo tady mnoho dojemných momentů, takže je to těžké vysvětlit. Byli tady fanoušci, kteří zpíval "Durch den Monsun" před našimi hotely v mnoha zemích. Bylo tady příliš mnoho magických momentů, jako například, když jsme poprvé přijeli do Asie a do USA setkali jsme se s fanoušky. Samozřejmě i já chci jet do Japonska, abych tam viděl naše fanoušky a to co nejdříve kvůli názvu kapely.

O fanoušcích...
TH: Je tady mnoho energických fanoušků, kteří nás na minulém turné následovali. Na každém koncertě je můžeme vidět v první řadě a také následují naše auta po koncertech. Dokonce kempují před halami, kde máme koncert. Přesto jsme rádi za všechny tyto věci, protože jednají, jako že žijí s "Tokio Hotel", takže bychom se nemohli cítit osaměle. Kdekoliv jedeme, jsme obklopeni fanoušky a můžeme s nimi sdílet hodně okamžiků. To vše je užitečné, protože nás podporují, abychom šli dál. Jsme jako jedna rodina.

Aktuální album je odlišné od těch předchozích, má mnoho elektronických zvuků a efektů. Díky tomu to zní víc módně. Jak jste se cítili, když jste se rozhodli udělat všechny tyto změny?
TH: Obvykle nahráváme naše album ve studiu a nikdy jsme to moc neplánovali. Následovali jsme naše pocity a názory a trávíme hodně času ve studiu až do konce nahrávání alba. Kromě názvu songů, také jsme diskutovali o názvu, coveru a klipech alba. Když píšu song, píšu nad scénami, příběhy a kostýmy. Takže toto album nám umožňuje krok vpřed, protože má více znázornění.
Samozřejmě, co se týče produkce, také jsme potřebovali krok vpřed. Máme více nápadů jako je použití různých způsobů a nástrojů pro skládání songů, takže každý song může mít mnoho různých verzí. Někdy může mít song až pět 5 verzí.

Když jste začali vaši kariéru, bylo vám 16 let. Nastaly nějaké změny ve vašich životech a přátelství? Některé songy na vašem album popisují bolest a touhu být chápán (World Behind My Wall, Humanoid, Pain of Love). Jsou to vaše pravdivé příběhy?
TH: Ano. Vlatně jsem napsal tyto songy, protože jsem byl naštvaný a měl silné emoce a pocity. Sbíráme pocity, protože nevíme, kdy přijde inspirace. Mohou přijít z jakéhokoliv místa jako jsou filmy, města nebo lidé kolem vás. Tyto věci se nemusí stát přímo nám, ale emoce a pocity se objevují v našem reálném životě.

Některé koncerty amerického turné byly zrušeny kvůli tomu, že zpěvák trpěl onemocněním hlasivek. Můžeš o této zkušenosti mluvit a jak se staráš o svoje hlasivky?
TH: To je těžké říct, protože jsem málokdy vyšel hrát ven během turné. Taky jsem nepil pivo. Během turné jsem se o sebe exkluzivně staral a každý den jsem pil čaj. To je pro mě velmi důležité, protože nikdy nevíte, jestli budete v bezpečí nebo ne. Všechno, co se může stát a nebylo to předvídatelné. Jen doufám, že se tyto špatné věci nebudou znovu opakovat. Nakonec byly všechny koncerty úspěšné a doufám, že do Taiwanu přijeme znovu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miSs_graphic♥ miSs_graphic♥ | Web | 2. června 2010 v 15:42 | Reagovat

Ahoojky tak co líbí se ti dess????

2 NikiTHa NikiTHa | 6. června 2010 v 18:14 | Reagovat

Jj moc se mi líbí,děkuju. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama