Tokio Hotel Interview pro Funswant

16. června 2010 v 16:11 | NikiTHa |  <3 blbůstky o TH <3

Víme, jak tuna fanoušků chce zoufale křičet "Tokio Hotel, Miluji vás!". Takže jsme s kluky udělali exkluzivní interview. Po focení a interview vznikl závěr, že Tokio Hotel jsou tak šíleně neuvěřitelně sexy, že není tak těžké pochopit, proč se stali nejslavnějším rockovým symbolem z Německa.

Vítejte v Tchajwanu. Je to takové potěšení s vámi udělat exkluzivní interview pro náš nespočet čtenářů. Vzhledem k tchajwanské muzice, vývoj německé muziky je plně odrážen v různých hudebních polích po dlouhou dobu. Můžete nám říct současný status německého hudebního průmyslu? Jak můžou takhle mladí členi kapely najít svoji cestu, aby vyčněli?
Odpověď: Oh, v Německu je to extrémně těžké pro mladou kapelu, aby uspěla. Zahraniční muzika, hlavně američtí interpreti pořád dominují německým hitparádám, takže je tu sotva šance pro nové kapely. Musíte mít při sobě všechno štěstí, abyste měli aspoň možnost si získat jméno. Co stojí za zmínku je to, že je vždy těžké pro německé kapely se dostat do jiných zemí.

Tokio Hotel jsou ale velcí po celém světě. Jaké vzory používáte, abyste mohli pracovat v kapele společně?
Odpověď: Všichni čtyři žijeme v severním Německu, takže je velmi snadné spolu komunikovat, když píšeme písně. Většina písní a textů je vytvořena Billem a Tomem, následováno je potom demo, které se udělá v domácím studiu. To je asi to hlavní.

Samozřejmě, nyní se nemusíte bát o nalezení fanoušků, ale co začátek? Můžete promluvit o věcech, které se stali, když jste vystupovali v Magdeburku, v malém městě ve východním Německu?
Odpověď: Na začátku jsme měli vystoupení každý víkend. Byli jsme opravdu mladí, takže jsme si užívali života, kde hudba byla naší prací. Na čem záleželo bylo to, že jsme se dokázali postarat i bez učitelů a rodičů. Vydělávali jsme si trochu peněz, ale stále to byl speciální život.

Zdá se, že populární kultura je něco velice složitého na místě, kde jste vyrostli. Začali jste na takovém místě a nyní jste slavná kapela, která je obdivována křičícími lidmi. Jaká byla ta největší překážka na celé té cestě?
Odpověď: Po tom, co jsme se stali více a více slavnějšími, největším problémem bylo mít nějaký soukromý život. Jednoduše už nejde žít svobodně jako normální lidé, a užívat si potěšení jako jít nakupovat. Kromě toho, většinu času trávíte jako kapela: vystupujete, vydáváte a jste stále na cestě. Osobního času je méně a méně.

Kolem jména kapely, od Black Question Mark až k Devilish a nakonec Tokio Hotel, můžete se s námi podělit o jména těchto tří příběhů?
Odpověď: Haha, to je vtipné, dokonce víte i o Black Question Mark, to, se kterým jsme přišli, když nám bylo sedm let! Byli jsme příliš mladí, abych byl upřímný a nepřemýšleli jsme tak nad tím. Jen jsme se podívali do slovníku a pomysleli si, že Black Question Mark zní cool, takže jsme takhle pojmenovali kapelu. S více a více vystoupeními po tom, co nám bylo deset let, tak jsme si řekli, že potřebujeme trochu lepší jméno. Když jsme naše čtyřka dali dohromady kapelu, tak jsme si řekli, že potřebujeme vážné jméno a tak jsme to změnili na Devilish. Nakonec se jméno změnilo na Tokio Hotel, hlavně kvůli tomu, že máme rádi Tokio a často zůstáváme v hotelech, kvůli tolika vystoupení. Proto Tokio Hotel.

Cestujete po celém světě. Které místo nebo určitý koncert na vás udělal největší dojem? Například, fan akce nebo nadšení, které jste cítili. A proč?
Odpověď: Upřímně, fanoušci jsou na velké většině míst nadšení, což nás překvapuje. Když se tak ptáte, tak na Evropském turné, byla tam skupina hardcore fanoušků, kteří se ukázali na každém koncertě v každé zemi a oblasti, a byli dokonce v první řadě. Jsme opravdu ohromeni a pohnuti jimi.

Máte tolik zkušeností z podia, je tu nějaká trapná situace, když jste vystupovali na podiu?
Odpověď: Haha, hodně. Jednou na koncertě, který právě začal, jsem šel a zpíval, ale neopatrně jsem spadnul z podia. A potom tu byla jiná doba, kdy jsme měli koncert v takovém malém místě, takže vybavení nebylo tak perfektní. Takže se tam podlaha trochu rozbila a trefilo to fanynku. A jednou ve Francii byl venkovní koncert, Bill vyšplhal po schodech nahoru, aby vystupoval a neopatrně spadnul. Je tu hodně takových věcí, když vystupujeme živě.

Nějaké jiné zájmy nebo koníčky kromě muziky?
Odpověď: Poněvadž většina naší doby obsahuje práci, tak když máme volno, tak jednoduše spíme. Obecně mluvíme, jsme líní a nebereme dostatek spánku jako pravidlo. Takže opravdu spíme. Kromě toho? Protože žijeme spolu, tak si kupujeme hodně DVD a sledujeme je spolu. Samozřejmě, že taky trávíme hodně času psaním písní. Oh, Tom má opravdu pěkné sportovní auto a velmi rád jezdí rychle. V Německu není většinou na dálnicích žádné omezení rychlosti. A tak se Tom zajímá o závody.

Kdybyste mohli spolupracovat s nějakou osobou nebo kapelou, v minulosti nebo současnosti, doma nebo v zahraničí, udělat jednu věc, koho byste zvolili a co byste udělali?
Odpověď: Aerosmith.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama